Ingineri

Angajăm personal cu experiență în domeniul construcțiilor (mecano-energetice) pentru funcții de execuție din țară și străinătate.

Candidatul ideal
Persoană cu experiență relevantă în activitatea de execuție pe șantiere de construcții-montaj.

Descrierea jobului:

  •  cunoștințe specifice privind procesul de execuție a lucrărilor de construcții-montaj, în special construcții metalice, construcții energetice, montaj echipamente;
  •  urmărește execuția lucrărilor pe șantier din punct de vedere al calității, cantităților contractate/executate și respectării termenelor de execuție, cât și respectării obligațiilor contractuale ale subantreprenorilor;
  •  gestionează și organizează execuția lucrărilor în șantier și urmăreșete permanent progresul lucrărilor și al decontărilor;
  •  studiază documentația tehnică și detaliile de execuție, precum și obligațiile contractuale;
  •  organizează ședinte cu responsabilii din șantier și/sau subantreprenorii în vederea: analizării, respectării proiectelor tehnice, îndeplinirii obligațiilor contractuale, identificarea eventualelor cauze de întârziere a proiectelor sau a neconformităților, etc.;
  •  urmărește utilizarea eficientă a resurselor alocate umane/logistice/de mecanizare;
  •  relaționează cu toti factorii implicați pentru execuția lucrărilor de construcții: proiectanți, diriginți de șantier, beneficiar, subantreprenori, etc.;
  •  cunoștințe MS Office, etc.;
  •  permis auto categoria „ B”;
  •  disponibilitate pentru deplasări;
  •  capacitate de analiză și sinteză;
  •  cunoașterea unei limbi străine (franceză/engleză/germană).

Oferta:

  • salariu atractiv în funcție de experiență;
  • cazare și transport asigurat pentru lucru în străinătate;
  • cazare asigurată pentru nelocalnici pentru lucru în țară.

În baza art. 4 alin. 11, din Regulamentul UE 679/27.04.2016, aplicând vă dați consimțământul de a vă procesa datele cu caracter personal pentru obținerea unui loc de muncă în cadrul Energomontaj S.A..